LAZER İLE VAJİNA KURULUĞU TEDAVİSİ

Myom Hastalığı

VAJİNA KURULUĞU TEDAVİSİ

Doktor Öğretim Üyesi Ayşe KONAÇ

VAJİNA KURULUĞU TEDAVİSİ

Lazer ile Vajina Kuruluğu Tedavisi: Son Teknolojik Yöntemle Ağrısız ve İğnesiz Çözüm

Artık kliniğimizde, son teknolojik yöntem ile ağrısız ve iğnesiz 10 dakikada vajina kuruluğu tedavisi sunmaktayız. Yaş ilerledikçe, vücutta doğal bir yaşlanma süreci başlar. Cilt altındaki kollajen doku üretimi yavaşlar ve özellikle kanser tedavisi alan hastalar, perimenopoz veya menopoz sonrası östrojenin azalması ile vajinal mukozada salgı yapımı iyice azalır. Bu durum vajinada kuruluk ve atrofiye yol açar ve enfeksiyon riskini artırır. Ayrıca, cinsel hayatı aktif olan kadınlarda vajinal kuruluk ilişki sırasında aşırı zorlanmaya ve o bölgede yanma ve sızlamaya neden olur, bu da hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler.

Vajinal Kuruluğun Tedavisinde Femilift Yöntemi

Tedavi amacıyla bazı vajinal fitiller ve kremler verilmektedir. Ancak teknolojinin hızla ilerlemesi sayesinde, bu konuda en son teknoloji ile aylarca ilaç kullanmak yerine artık tek seansta vajinal kanalda fototermal etki yaparak dokularda termal hasar yaratmadan kollajen doku yenilenmesi ve onarımı sağlayarak vajinal kanalda epitelial kalınlıkta artış sağlayan ve vajinal kuruluğu ortadan kaldıran Femilift yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem, halen dünyada ve yalnızca birkaç merkezde uygulanmaktadır.

Vajinal Kuruluk (Atrofi) Belirtileri

  • Vajinal kuruluk, yanma ve ağrılı cinsel ilişki (disparoni)
  • İdrar yaparken yanma ve ağrı, sık idrara çıkma
  • Cinsel ilişki sırasında ve sonrasında kanama
  • Cinsel ilişkiden kaçınma ve cinsel soğukluk
  • Vajinal kanalda aşırı daralma

Femilift ile Tedavi

Femilift yöntemi ile vajinal kuruluk belirtilerinin tedavisinde, uzun süre hormon tedavisine gerek kalmadan vajinal kanalda fototermal etki ile vajinal mukozanın onarımı sağlanır. Menopoz öncesi ve sonrası idrar kaçırma şikayetlerinin giderilmesinde de etkili olan bu yöntem, özellikle aile öyküsünde kanser olan, kanser tedavisi gören ve vajinal atrofi şikayetleri olan hastalarda kullanılmaktadır. Anestezi uygulanmasına gerek kalmadan genellikle bir seans, bazen iki seans gerekebilir.

 

Genital Estetik Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 
www.vagenestetigi.com

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.
Sitemizde bulunan 0533 136 39 80 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak veya WhatsApp üzerinden 
detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen bizi arayın ve randevunuzu alın.

İDRAR KAÇIRMA SORUNU

İdrar kaçırma genellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan ve kadınlar için çok rahatsızlık veren ve utandıran bir durumdur. Ancak bazen genç yaştaki kadınlarda da çeşitli nedenlerle idrar..

VAJİNA DARALTMA İŞLEMİ

Bu operasyon ile cinsel ilişki sırasında çiftlere rahatsızlık veren gevşeklik tamamen düzeltilir. Ayrıca operasyon sırasında eğer varsa stres sinkontinans (hapşırma, ıkınma vs. gibi nedenlerle...

DOĞUM DİKİŞ İZLERİ

Normal doğum sırasında bebeğin başının rahat çıkması ve vajinanın düzensiz bir şekilde yırtılmasını önlemek amacı ile genellikle ”epizyotomi” denilen özel bir kesi yapılır.

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Diğer adıyla hymen rekonstruksiyonu (kızlık zarı dikimi) hymenin yeniden oluşturulması için yapılan bir ameliyattır. Kızlık zarı dikimi yaklaşık 15-20 dakikalık bir işlemdir...