AVRUPA GENİTAL ESTETİK BİLİM KOMİTE ÜYESİ

AVRUPA GENİTAL ESTETİK BİLİM KOMİTE ÜYESİ

AVRUPA GENİTAL ESTETİK BİLİM KOMİTE ÜYESİ

0212 660 88 46

0533 136 39 80 - 0538 274 14 13

Vajina çeşitli nedenlerden dolayı bazen normalden daha dar olup ilişki sırasında ağrıya neden olabilir. İlişki sırasında ağrı olmasına "disparoni" adı verilir. Vajina darlığı nadiren doğuştan olabildiği gibi çoğunlukla geçirilmiş bir takım vajinal ameliyatlar veya normal doğumlarda uygulanan epizyotomi denilen vajene yapılan kesinin onarımı sırasında vajenin fazla daraltılması sonrasında oluşan skar dokusu da darlığa neden olarak cinsel beraberlikte zorlanmaya neden olabilir.

Mesane ve rektumun sarkması sonucu yapılan vajinal ameliyatlar sonrası da vajina normalden daha dar ve daha kısa bir hale gelebilir. Ya da rahim sarkması durumunda yapılan vajinal histerektomi operasyonu (VAH Pperasyonu) sonrasında da vajina normalden daha kısa ve dar hale gelebilir.

Vajinanın normalden fazla daraltılması cinsel ilişkide ağrıya neden olmaktadır. Cinsel ilişkide ağrı hisseden bir kadının haz alması mümkün değildir. Dolayısı ile bir süre sonra cinsel isteksizlik ve soğukluk ortaya çıkar ve eşler arasında huzursuzluğa neden olmaya başlar.

Bu tür sorun yaşayan bir hastanın öncelikle güvendikleri bir jinekolog tarafından ayrıntılı bir muayeneden geçmelidir. Jinekolojik muayene sonrasında kesin tanı konulabilmekte ve gerekiyor ise operasyon ile sorun çözülmektedir.
 

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.

Sitemizde bulunan 0533 136 39 80 veya 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak

daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Lazer ve Cerrahi Yöntemi İle 

Ağrısız Acısız Kızlık Zarı Dikimi 

Online Bilgi Alın!

www.kalicikizlikzari.com

Siteye Git

KADIN SAĞLIĞI


Kadın Sağlığı Hakkında

 Bilmek İstediğiniz

 Doğrular ve Yanlışlar 

Her Şey Bu Sitede. 

Online Bilgi Alın!

www.drayse.com

Siteye Git


VAKUM YÖNTEMİYLE KÜRTAJ


Kürtaj Hakkında 

Bilmek İstediğiniz  Her Şey

 Bu Sitede.

Online Bilgi Alın!

www.bayandoktor.net

Siteye Git