AVRUPA GENİTAL ESTETİK BİLİM KOMİTE ÜYESİ

AVRUPA GENİTAL ESTETİK BİLİM KOMİTE ÜYESİ

AVRUPA GENİTAL ESTETİK BİLİM KOMİTE ÜYESİ

0212 660 88 46

0533 136 39 80 - 0538 274 14 13

Vulvar Vestibulit Sendrom (VVS), vulvodinia, vulvar vestibülitis kadınlarda vajina girişinde kızlık zarı kenarında oluşan ve nedeni tam olarak bilinemeyen nedenlere bağlı olarak kadınlarda ilişki sırasında ağrı, acı gibi şikayetlerle kendisini gösteren bir rahatsızlıktır.

Bu hastalık kadınlarda bir vajinismus (ilişkiye girememe) ve disparoni (ağrılı birleşme)ye neden olur. Vestibulit tablosunu yoğun bir şekilde yaşayan kadınlar vajen giriş kısmında duydukları acı ve yanma nedeniyle cinsel beraberlikten kaçınmaktadırlar bu da eşleri ile arasında huzursuzluk yaratabilmektedir.

Birçok hasta kendilerinde bu hastalık olmasına rağmen gereksiz bir şekilde kliniklerde aylarca süren psikoterapilere gitmekte bazı medikal tedavilere rağmen cinsel sorunlarının devam ettiğini ve sorunlarının hiçbir şekilde çözümlenmediğini görmektedir.

Vajinismus, disparoni (ağrılı birleşme), anorgazmi (orgazm olamama) gibi cinsel fonksiyon bozukluklarında kesin tanı ancak detaylı bir jinekolojik muayeneden sonra konulabilmektedir.

Vajinismusun nedenleri genellikle psikolojik faktörlere bağlıdır, cinsel beraberliğe karşı korku ve kendini aşırı kasma durumu söz konusudur ancak bazen vestibulit sendromda hasta gerçekten ağrı çeker, enflamatuar (yangısal) bir durum vardır. Vestibulit sendromlu bazı hastalar ise ilişki sırasında ağrı, yanma, batma gibi şikayetlerle doktora gelirler. Bu hastalar ilişki sırasında gerçekten aşırı acı ve hassasiyet hissederler…

Vulvar vestibulit sendromun kesin tedavisi bu bölgenin cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Tıbbi literatürde bu operasyona "parsiyel vestibulektomi" adı verilmektedir. Bu operasyon lokal anestezi ile yaklaşık 15 dakika süren ağrısız bir işlemdir.


Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.

Sitemizde bulunan 0533 136 39 80 veya 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak

daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Lazer ve Cerrahi Yöntemi İle 

Ağrısız Acısız Kızlık Zarı Dikimi 

Online Bilgi Alın!

www.kalicikizlikzari.com

Siteye Git

KADIN SAĞLIĞI


Kadın Sağlığı Hakkında

 Bilmek İstediğiniz

 Doğrular ve Yanlışlar 

Her Şey Bu Sitede. 

Online Bilgi Alın!

www.drayse.com

Siteye Git


VAKUM YÖNTEMİYLE KÜRTAJ


Kürtaj Hakkında 

Bilmek İstediğiniz  Her Şey

 Bu Sitede.

Online Bilgi Alın!

www.bayandoktor.net

Siteye Git