G NOKTASI (SPOT BÜYÜTME) İŞLEMİ

G NOKTASI
G NOKTASI (SPOT BÜYÜTME) İŞLEMİ

Doktor Öğretim Üyesi Ayşe KONAÇ

G Noktası Nedir?
Kadınlarda Cinsel Haz Alanı

G Noktası (G Spot), vajinanın ön duvarında, yaklaşık 3-4 cm içeride, idrar kanalı (üretra) çevresinde bulunan ve “skene bezleri” adı verilen salgı bezlerinin yoğunlaştığı bölgedir. Bu bölge, kadınlarda cinsel haz alanı olarak kabul edilir.

G Noktası, ilk kez tanımlayan bilim adamının isminin baş harfiyle adlandırılmıştır. Bazı bilim adamları, hala klitoris gibi haz bölgesinin önemli olduğunu düşünürken, diğerleri G noktasının varlığına şüpheyle bakar.

G Noktası, kadınlarda klitoristen sonraki en hassas bölge olarak kabul edilir ve cinsel ilişki sırasında orgazm olma olasılığını artırabilir. Bu bölgenin dolgu maddeleri ile büyütülmesi, cinsel hazzın artmasına ve orgazm olamama sorununun tedavisine yardımcı olabilir.

G Noktası büyütme işlemi, genellikle sedasyon anestezi altında yapılır ve basit bir işlemdir. İşlem sonrası hastalar normal yaşamlarına devam edebilirler. Yapılan dolgular genellikle ortalama altı ay kadar kalıcıdır ve işlem tekrarlanabilir.

Genital Estetik Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 
www.vagenestetigi.com

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.
Sitemizde bulunan 0533 136 39 80 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak veya WhatsApp üzerinden 
detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen bizi arayın ve randevunuzu alın.

VAJİNA DARALTMA İŞLEMİ

Bu operasyon ile cinsel ilişki sırasında çiftlere rahatsızlık veren gevşeklik tamamen düzeltilir. Ayrıca operasyon sırasında eğer varsa stres sinkontinans (hapşırma, ıkınma vs. gibi nedenlerle...

İDRAR KAÇIRMA SORUNU

İdrar kaçırma genellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan ve kadınlar için çok rahatsızlık veren ve utandıran bir durumdur. Ancak bazen genç yaştaki kadınlarda da çeşitli nedenlerle idrar..

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

Vajinismus, kadınlarda oldukça sık olarak görülen bir cinsel işlev problemidir. Cinsel ilişki sırasında vajinayı çevreleyen 1/3 alt pelvik kaslarının istemsiz (kontrol dışı) kasılmasına...

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Diğer adıyla hymen rekonstruksiyonu (kızlık zarı dikimi) hymenin yeniden oluşturulması için yapılan bir ameliyattır. Kızlık zarı dikimi yaklaşık 15-20 dakikalık bir işlemdir...