AVRUPA GENİTAL ESTETİK BİLİM KOMİTE ÜYESİ

AVRUPA GENİTAL ESTETİK BİLİM KOMİTE ÜYESİ

AVRUPA GENİTAL ESTETİK BİLİM KOMİTE ÜYESİ

0212 660 88 46

0533 136 39 80 - 0538 274 14 13

G noktası (G Spot) denilen bölge vajinanın ön duvarında yaklaşık 3-4 cm içeride, idrar kanalı (üretra) çevresinde ve “skene bezleri” adı verilen salgı bezlerinin yoğunlaştığı bölgede yer alır.
Klitoris gibi haz bölgesi olarak kabul edilen bu nokta, kendisini ilk kez tanımlayan bilim adamının isminin baş harfi kullanılarak G Noktası (G spot) olarak tanımlanmıştır.

Bazı bilim adamları tarafından kadınlarda hazzın en yoğun olduğu bölge olarak halen klitoris olarak görülmekte ve G noktasının varlığına hala şüphe ile bakılmakta emin olamamaktadırlar.

Ancak birçok bilim adamı tarafından halen, G noktasının kadınlarda klitoristen sonraki en hassas bölge olduğu düşünülmektedir.

Kadınlarda vajina ön duvarında dağınık halde bulunan skene bezleri aynı erkekteki prostat bezi gibi erektil özelliktedir ve cinsel ilişki sırasında kasılarak salgı üretme özelliğine sahiptir.

G Noktası Büyütülebilir mi?

Evet G noktası olarak bilinen bu bölge verilen bazı “dolgu maddeleri” ile bu alanın büyümesi sağlanabilir.  G noktası büyütülmesi sonucunda kadınlarda cinsel birleşme sırasında zevk alımı artmaktadır. Buna paralel olarak orgazm olabilirlik sağlanabilmektedir.

G noktası büyütme operasyonları kadınlarda en sık olarak cinsel hazzın arttırılması için ve orgazm olamama tedavilerinde kullanılmaktadır. 

Bazı kadınlar mastürbasyon yaparak orgazm olabilirken cinsel ilişki sırasında orgazm olamama sorunu ile karşı karşıyadırlar. Bu durum “koital anorgazmı” olarak bilinmektedir.

G noktasının dolgu enjeksiyonu ile büyütülmesi işlemi özellikle koital anorgazmı sorunu yaşayan bayanlarda uygulanmaktadır.

G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?
G Noktası büyütücü işlem hastanın ağrı duymaması amacı ile çoğunlukla sedasyon (çok hafif) anestezi altında yapılmakta ve işlem yaklaşık bir dakika sürmektedir.

G noktası büyütme işlemleri ameliyat gibi değildir ve daha basit bir işlem olarak görülmektedir. İşlem sonrası hastalar hayatlarına normal bir şekilde devam edebilirler. Yapılan dolgular kişinin vajinasında ortalama altı ay kadar kalıcıdır. Daha sonra vücuttan emilmektedir. İşlemin tekrar tekrar yapılabilir sorun olmaz. 


 

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.

Sitemizde bulunan 0533 136 39 80 veya 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak

daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Lazer ve Cerrahi Yöntemi İle 

Ağrısız Acısız Kızlık Zarı Dikimi 

Online Bilgi Alın!

www.kalicikizlikzari.com

Siteye Git

KADIN SAĞLIĞI


Kadın Sağlığı Hakkında

 Bilmek İstediğiniz

 Doğrular ve Yanlışlar 

Her Şey Bu Sitede. 

Online Bilgi Alın!

www.drayse.com

Siteye Git


VAKUM YÖNTEMİYLE KÜRTAJ


Kürtaj Hakkında 

Bilmek İstediğiniz  Her Şey

 Bu Sitede.

Online Bilgi Alın!

www.bayandoktor.net

Siteye Git